Búzafű
Latin név: Triticum aestivum
Népies név: nincs
Angol név: wheatgrass
Növényi tulajdonságok: A pázsitfűfélék családjába tartozik, 0,5-1,6m-re nő.
Hasznos rész: néhány napos hajtása
Előfordulás: a világon szinte mindenhol
Kémiai tulajdonság: a laetril (ciánvegyület) vagy más néven B17-vitamin rodonáz enzim segítségével lebontja a daganatos sejteket.
Hatóanyagok: klorofill, E-, K-, C-, B-vitaminok, köztük B17-vitamin, 18 féle enzim, linolsav (50%), linolénsav (5%), olajsav (25%), foszfatidok, szterol, polifenolok. A legzsengébb hajtások hatóanyagtartalma a legnagyobb.
Hatások: klorofill tartalmánál fogva javítja a sejtek oxigénfelvételét, javítja az immunvédelmet, az anyagcserét, gyorsítja a regenerációt, véd a daganatos betegségekkel szemben, méregtelenít, lassítja az öregedési folyamatokat
Javasolt: migrénes fejfájás, ill. klimax esetén, daganatos betegségek megelőzésére, ízületi gyulladásokra, immunrendszer erősítésre, méregtelenítésre.
Ellenjavallt: nem ismert
FONTOS: rákos betegségek kezeléséhez adagja akár négyszeresére emelhető
Homeopátiás alkalmazás: nem jellemző
Érdekességek:
- A búzafűnek magas a B17-vitamin tartalma, amely nem más, mint egy ciánvegyület. Hatására a daganatos sejtek lebomlanak, az épek tápanyaghoz jutnak.
- A B17-vitamin másik neve laetril vagy amigdalin. A csonthéjas gyümölcsök magja tartalmazza. Megtalálható a mandulában, valamint a sárgabarack, szilva magjában is. A ciántartalmuk viszont olyan kevés, hogy mérgezést, káros hatást gyakorlatilag nem okoz.
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.